Kontrolowanie wytrysku

Dlaczego ktoś chciałby kontrolować ejakulację? Bo sfera seksualna to sfera dość specyficzna dla każdego człowieka. Każdy inaczej odczuwa, na każdego działają inne bodźce. Jednak mimo wszystko jest to piękna chwila, która łączy dwójkę kochanków. Mężczyźni często odczuwają różnego rodzaju dolegliwości czy problemy, o których wstydzą się rozmawiać w swoim męskim towarzystwie. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że jeden kolega zwierza się drugiemu z problemu zbyt szybkiego wytrysku. Reakcja mogłaby być obojętna lub w miarę tolerancyjna. Owy mężczyzna zostałby pewnie wyśmiany, a przez następne kilka tygodni byłby w męskim towarzystwie wytykany palcami. Kontrolowanie wytrysku jest więc umiejętnością, którą nie każdy mężczyzna nabył.

Jak kontrolować wytrysk?

Zapanowanie nad wytryskiem nie jest takie łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Wystarczy tylko znać sposoby opóźniania wytrysku. Metod kontrolowania jest wiele, więc z pewnością znajdziemy taką, która będzie dla nas odpowiednia. Nie próbujmy już na samym początku używać leków opóźniających ejakulację czy jakichkolwiek środków wspomagających. Zostawmy to na później- kiedy inne bezinwazyjne metody nas zawiodą. Zatem próbujmy, sprawdzajmy i korzystajmy z tych pięknych, intymnych chwil.

Jak więc możemy kontrolować wytrysk nie zażywając żadnych środków? Odpowiedź na to pytanie jest wręcz banalna. Zanim przejdziemy do stosunku, możemy napić się trochę wina. To pozwoli nam się rozluźnić zarówno na ciele jak i umyśle. W przypadku, gdy alkohol okaże się mało skuteczny, możemy przed samym stosunkiem zastosować masturbację. To chyba jedna z najlepszych metod, która pozwoli mężczyźnie przedłużyć stosunek bez zbędnych problemów. Kłopot w tym, że jeśli będziemy robić tak za każdym razem nasz organizm po prostu się do tego przyzwyczai i nie będziemy mogli odbyć długiego stosunku bez wcześniejszej masturbacji. Nie każda partnerka będzie akceptować takie rozwiązanie. Dlatego też warto porozmawiać o naszym problemie i zamienić masturbację w ciekawą grę wstępną. Będzie to nie tylko metoda kontrolowania wytrysku, ale i również ciekawe urozmaicenie życia seksualnego dwojga kochanków.

Co zrobić, gdy takie kontrolowanie wytrysku nic nam nie pomoże i mimo wszystko zbyt wcześnie dochodzimy do punktu kulminacyjnego? Zastanówmy się nad tym, jak nasz stosunek wygląda. Być może jesteśmy zbyt zachłanni i chcemy jak najszybciej szczytować? Pamiętajmy jednak o kobiecie, która w tym momencie zostaje niezaspokojona. Brak seksu z orgazmem u kobiety często kończy się nawet rozpadem związku. Pomyślmy zatem o naszej kochance i zaserwujmy jej coś wspaniałego. Nie tylko pięć minut własnego podniecenia. Jeśli to też nie działa, spróbujmy czegoś innego.

W trakcie zaczynania stosunku zatrzymajmy się na chwilę, poczekajmy, odsapnijmy. Nie kochajmy się na czas. Nie myślmy o tym, ile już czasu minęło. Życie seksualne to nie wyścig. Tutaj nie liczy się czas stosunku, ale jego jakość. Starajmy się delektować tą chwilą. Nasycenie już na samym początku spowoduje, że po kilkunastu minutach będzie nudno. Kontrolowanie wytrysku polega na zrelaksowaniu się, a nie liczeniu czasu, ile już wytrzymaliśmy. W przypadku, gdy dotychczasowe metody zawodzą, pomyślmy o stosunku przerywanym. Co jakiś czas zróbmy przerwę, weźmy głęboki oddech, pomyślmy o czymś innym. W kontrolowanym stosunku ważne są także ćwiczenia. W końcu, jak to mówią, wszystko da się wyćwiczyć. Wystarczy jedynie regularnie uczyć się panowania nad własnymi emocjami. Które mięśnie powinniśmy ćwiczyć, aby mieć kontrolę nad swoim wytryskiem? Przede wszystkim chodzi tu o mięśnie Kegla. Wyćwiczenie tych mięśni może z pięciominutowego stosunku stworzyć piękną noc pełną wielokrotnych orgazmów. Jak więc widzimy kontrolowanie wytrysku zależy tylko i wyłącznie od naszego zaparcia do ćwiczeń i opanowania.

Bibliografia:
Kratochvil S. Przedwczesna ejakulacja. W: Leczenie zaburzeń seksualnych. Czcibor-Piotrowski A. (tłum.)., Jakima S. (red.). Iskry, Warszawa 2002: 65–74.
Masters W.H., Johnson V.E. Human sexual inadequacy. Little, Brown and Co, Boston 1970.
Cysarz D., Terapia poznawczo-behawioralna a przedwczesny wytrysk, Seksuologia Polska 2010, 8, 2, 60–63, ISSN 1731–6677

Porady jak pokonać przedwczesny wytrysk

Jeżeli chcesz nie być już taki szybki i powstrzymać przedwczesny wytrysk wpisz tu swój adres e-mail i imię. Otrzymasz dzięki temu kilka porad przez e-mail.

Imię:
E-mail:

ZamknieciePrivacy policy (polityka prywatności) / Kontakt